Orient Speedtech

Subaru ve Orient işbirliğinden doğan Orient Speedtech, Subaru’nun yarışlardaki kıvraklığı ve estetiğini kol saatlerine yansıtmayı hedefledi ve bizce başardı. Saatleri incelediğimizde her parçada yarıştaymış gibi heyecanı ve o sürati yaşamanın mümkün olduğunu anladık.

Japonların en ünlü saat markalarından Orient’in özel koleksiyonu Orient Speedtech çelik ve aliminyum birlikteliğinin en güzel örneklerinden. Yansımasız safir camı, modellere ayrı bir estetik katmış. Kasa çapları ise az biraz daha büyütülmüş ve 46mm olarak üretilmiş, hepsinde de vidalı tepeler kullanılmış.

Orient Speedtech Chronograph saniyenin 100 de 1 i hassasiyetine sahip. Saatin 6 konumuna yerleştirilen ibre Subaru’nun hız göstergesini andırıyor ilk bakışta. Saat 12 konumunda yerleştirilen ibre ise saniyenin 1/100 ü ile 40 dakikaya kadar artışı ölçüyor. 100 metre basınça kadarda dayanıklı. Yansımasız Kristal Safir cam ile kadranları koruma altına alınmış olan Orient Speedtech Automatic 46mm kasası ile dinamik ve heyecan yaratan bir görünüme sahip. Ayrıca Orient 40R56 modelinde manuel ve kendinden kurulum kalibreleri ile yarışlarda yer almaya hazır.

Saatin bir diğer tasarım özelliği ise çelik veya kauçuktan imal edilen kordonunun kasaya monte edildiği noktada yer alan Subaru BRZ’nin ön ızgarasından esinlenilmiş olan altıgen parça. Açıkcası saatin her notasında Subaru BRZ örnek alınmış.

Orient Speedtech‘ten bahsederken son anlatacağım özellik ise ERS yani Energy Recovery System. ERS sisteminde depolama ve üretme sisteminin kaynaşması mevcut. Bu sistem sayesinde Quartz saatin güç depolaması sağlanıyor ve bu da size uzun bir pil ömrü sunuyor. Yani saati aldınız mı 2 yılda bir pil değiştirmek diye bir şey yok diyebiliriz.

İşte en yeni Orient Speedtech modelleri;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir