Nerede Hangi Saat Takılmalı?

Çok eski zamanlardan bugüne kadar saat bir çok evlerden geçmiştir. Bir çok çeşidi vardır. Öncelerde zamanı öğrenmek için kullandığımız bir araç iken artık günümüzde aksesuar olarak da kullanılmaya başlamıştır. Bayanlar için şıklığın simgesi olan takıların arasında artık saatte yerini aldığı gözlemleniyor. Bazı bayanlar bileklik takmak yerine güzel bir saatle kombinlerini tamamlıyorlar. Sadece bayanlar değil erkekler içinde saat bir şıklık aracıdır. Artık günümüzde gidilen her ortama, giyilen her kıyafete uygun saat modelleri bulmak çok kolaydır. İstediğiniz her modelde, renkte ve desende saatler bulunabilirsiniz. Kalite anlamında da gittikçe değeri artan marka saatler son yılların moda takısı haline gelmiştir. Peki ama bu kadar fazla seçeneğin arasından nasıl saat seçeceğiz? Bir saati her ortamda takabilir miyiz? Nerede hangi saat takılmalı?

Metal Kordonlu Saatler

nerede-hangi-saat-takilmali

Aslında metal kordonlu saatler her ortamda kullanılabilecek türde bir saat modelidir. Ancak daha çok takım elbise ve ağır giyinmeyi tercih edenler için uygundur. Örneğin; Şirkette giyilen takım elbiseye veya bir davette giyilen güzel bir abiyeye metal saatler çok yakışacaktır. Metal saatlerin parlak taşlarla süslenmiş olanını kullanırsanız harika görünmenizi sağlayacaktır.

Spor ve Renkli Saatler

nerede-hangi-saat-takilmali

Günlük yaşam tarzına uygun sade bir kot bir t shirtü güzel spor bir saatle hareketlendirebilirsiniz. Günümüzde oldukça tercih edilen spor saatlerde aradığınız her modeli bulacaksınız. Sadece günlük yaşamınız da değil artık iş ortamlarının klasik görüntüsü azaldığından spor saatleri oralarda da kullanabilirsiniz. Son yılın en çok göze çarpan büyük ve renkli saatlerde ilginizi çekecektir. Zıt renklerin moda olduğu bu yıl rengi saatler kendilerine göre ayrı bir tarz ortaya çıkarmıştır.

Altın Saatler

nerede-hangi-saat-takilmali

Evliliğe atılan ilk adım olan düğün törenlerinde gelinle hediye olarak gelen hediyeler arasında geçmişte bu yana yerini koruyan altın saatler göze çarpmaktadır. Düğünde geline altın saat geleneğinin yanında damada da saat takıldığı bilinmektedir. Eski yıllardan damada da altın saat takılırdı ancak zaman ilerledikçe altın saat yerini metal vaya deri kordonlu saatlere bıraktı. Bu geline takılan saatler içinde geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir