Güç, Spor ve Tarz Hepsi Bir Arada

Dünya üzerinde Casio markasını bilmeyen insan yoktur. Öyle ki yapmış olduğu saat modelleri yıllarca kullanılabilmektedir. Örnek olarak klasikleşmiş hemen hemen herkesin kolunda görebileceğimiz F-91W-1DGmodeli ile gönüllerde taht kurmuştur. Şimdi ise erkekler için Pro Trek koleksiyonundan güç, spor ve tarz olarak nitelendirdiğimiz PRG-250T-7 modelinin tanıtımını yapacağız.

PRG-250T-7_lÖncelikle saate fiziksel olarak batığımızda dış kasasının güçlü ve spor bir duruşu var. Bu saatin ne kadar kuvvetli ve dış etkenlere dayanıklı olduğunu göstermektedir. Casio’nun da belirttiği gibi bu saat, dağ ve denizler dahil olmak üzere bir çok alanda yüksek performans gösteren bir model.

Diğer özelliklerine geçmeden önce, saat hakkında bir kaç cümle daha kurmak gerektiğine inanıyorum. Çünkü sadece dağ tırmanışlarında pusula kertezini ve yükseklik bilgisi vermekten öte , güçlü su basınçlarına karşı oldukça dayanıklı. Üstelik balıkçılar için de yararlı geldit bilgisi vermektedir.

Teknik özelliklerine bakacak olursak, saat üzerinde yön çerçevesine yer verilmiş. Saatte mineral cam kullanılmış ve saati daha da güçlendirmiştir. Dediğimiz gibi yüksek su basınçlarına oldukça dayanıklı çünkü 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Gövde malzemesi olarka silikon ve aliminyum kullanılmış. Saatin tokası çift kilitli olmasına rağmen tek basışta açılan üç katlı tokası mevcut. Kordon olarak da titanyum kordon yapılmış. Başlıca özelliklerini de şu şekilde sıralayalım;

Düşük sıcaklığa dayanıklı(-10°C/14°F)

Dijital Pusula

Isı ölçümü

Tam otomatik ışıklı zemin aydınlatma

Güneş enerjisi

Gelgit göstergesi

Ay durum göstergesi

Tam otomatik takvim

Barometrik basınç ölçümü

Rakım ölçümü

Dünya Saatleri

Bu özelliklerinin dışında saatin genel boyutları 56,3 X 50,6 X 15,0 mm olarak tasarlanmış. Ve özelliklerine de bakacak olursak sadece saat olarak değil küçük elektronik bir yardım olarak düşünebiliriz. Peki bu saatin bunca özelliğine rağmen fiyatı dudak uçuklatan cinsten değil. Tabi o kadar ucuz bir saatte değil ama gerçekten bu ücreti hak eden bir saat olduğuna inanıyorum. Ürüne Türkiye’de 874 TL gibi rakama sahip olabilirsiniz. Eğer internet üzerinden alışveriş yapacak olursanız, alacağınız firmayı araştırın ve nereden tedarik ettiklerine, garantisi süresine ve müşteri ilişkerine dikkat ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir