Excalibur Kılıcı ve Şövalye Kol Saati

excalibur-kılıcı-ve-sovalye-saat-

Mimaride, aksesuarda, saatte kısacası hayatın her alanına özgü yaratılan bu tasarımlarda her zaman için yaratıcı olanlar diğerlerinden sıyrılarak öne çıkmaktadır.

Saat aksesuarı da artık günümüzde bir zaman aracı olmasının dışında bir tutkuya dönüştü. Özellikle erkeklerin büyük ilgi gösterdiği saat dünyası büyük bir trende doğru büyümektedir.

Saat modellerinde de yaratıcı tasarımlar gerek paha biçilemez fiyatlarıyla gerekse de tasarımlarıyla kişilerde baş döndürücü bir etki meydana getirebilmektedir.

Yaratıcı ve farklı tasarımıyla göz dolduran bu gibi saat modellerinin başında Excalibur saat gelmektedir. Bu tasarımda 12 adet şövalye Excalibur kılıçlarıyla yuvarlak masa etrafında saatin ekranında yerini almıştır. Bir Britanya efsanesi olan Excalibur’dan ilham alan tasarımcı ise Roger Dubuis. İşçilik ve tasarım bakımından değerlendirildiğinde en yaratıcı ve ilgi çekici saat modellerinin başında gelmektedir.

Excalibur Kılıcı; Efsanevi Britanya Kralı Arthur’un taşıdığı ve kendisine de Glaston Gölü-Avalon Adası’nın Leydisi Vivien tarafından hediye edilen kılıcın adıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir