Dünyanın İlk GPS Solar Saati Seiko Astron

dunyanin-ilk-gps-solar-saati-seiko-astron

Seiko, düşük enerji tüketimli GPS alıcısını geliştirerek, GSP uydularını global ağını kullanarak, GSP sinyallerini alan zaman dilimini ve takvimi kendi ayarlayan saat modelini üretti.

Seiko Astron saat modelinin özellikleri ise şöyledir:

Bu seiko modeli 39 ayrı saat dilimini algılamaktadır. Seiko Astron dünyanın yörüngesindeki dört veya daha fazla GSP’e bağlanarak yerini, zaman dilimini ve doğru saati ayarlamaktadır.

Bir koleksiyon olarak sunulan Seiko Astron titanyum kasa ve seramik bezel ile üretilmiştir. Saat kasasında kullanılan titanyum, çelikten daha sağlam bir yapıdadır. İkinci zaman için alt kadran, uçak modu göstergesi, yansıma yapmayan özel safir cam gibi özellikleri ise modeli daha bir kusursuz yapmaktadır. Bu saat her tip ışıktan enerji aldığı için pil kullanımı gerekmemektedir. Saat ekranından tek bir bakışla kolayca GPS sinyalinin alınıp alınmadığı, kaç adet uydudan aldığı ve yaz-kış saat uygulamasını da görebilirsiniz.

Seiko Astron modelini kullanmak oldukça kolay. Misal uçaktan iner inmez, saatin tek bir tuşuna basmanız ile birlikte bulunduğunuz konumun saat dilimi otomatik olarak yapılacaktır. Seiko Astron’un kendini ayarlaması 6 saniye, lokasyonu saptaması ise 30 saniye sürmektedir. Saatin 2100’e kadar takvimi bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir