Dünyanın En Pahalı Saatleri

Saat ilk bulunduğu tarihten bu yana bir çok evrelerden geçmiştir. İlk zamanlarda zamanı öğrenmek için kullanılan bir araç olsa da gelişen çağlarla birlikte hem kadınlar hem de erkekler için aksesuar haline gelmiştir. Geçmişten günümüze baktığımızda saatler bir çok evrelerden geçmiştir. Yeni yeni markalar ortaya çıkmış ve bir rekabet ortamı oluşmuştur. Kalite ve fiyat konusunda oldukça gelişen saat markaları kullanıcılara bir çok model seçeneği ile kalite vaad etmektedirler. İnanılmaz tasarımlara ile dünyada oldukça ses getiren saat modelleri fiyatları ile de göz doldurmaktadır.

Patek Philippe Calibre 89

dunyanin-en-pahali-saatleri

Dünyada yapılmış olan saat modellerinin içinde sistem oralak en karmaşık cep saati olarak bilinir. 33 farklı uygulamayı içinde barındıran bu saatin yapımı için oldukça büyük bir emek ve zaman harcanmıştır. En pahalı saat modellerinden biri olan cep saati $5.120.000 dir.

Patek Philippe Ref 5016P

dunyanin-en-pahali-saatleri

Üretilmiş saat modelleri içinde en donanımlı ve komplike saatler içinde ikinci sırada yer almaktadır. Şık tasarımı ile erkekler için üretilmiş bir kol saatidir. $762.000 değerinde olan bu saat 2100 yılına kadar hiç bir ayarlamaya ihtiyaç duyulmayacağı belirtilmiştir.

 The Breguet Marie Antoinette

dunyanin-en-pahali-saatleri

Tasarımının 44 yılda tamamladığı bu saate ait tam 823 parça bulunmaktadır. saatin tasarımcılarından olan Breguet tasarımı tamamlayamadan vefat etmiştir. Aradan bir süre sornra saate ait bilgiler kaybolmuştur. Bütün araştırmalara rağmen bir şey bulunamamış elde sadece bir fotograf kalmıştır. Bu fotografa bakılarak tekrar üretilmeye başlanan saate paha biçilememiştir.

Jaeger-Lecoultre Gyrotourbillon 1

dunyanin-en-pahali-saatleri

Bu saati diğer saatlerden ayıran en büyük özelliği yerçekimine karşı saatin kalibrasyona olan ihtiyacı gidermesidir. Yer çekimine bağlı olarak farklı yerlerde farklı hızlarla ilerleyen mekanik saatler bu sistemde üretilmesi için oldukça kaliteli platinyum kullanılmıştır. Bu nedenler de fiyatı oldukça yüksek olan bu saat $400.000 dır.

 

Richard Mille TourBillon

dunyanin-en-pahali-saatleri

Bu saatte dikkat çeken en önemli özellik hiç şüphesiz ki daha önce neredeyse hiç rastlanmayan tasarımıdır. Tasarımı kadar fiyatı da bir o kadar fazla olan bu saat $525.000 dır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir