Dalgıç Saatleri

Saati bugüne kadar hep bir aksesuar veya zamanı gösteren bir araç olarak kullandık ve anlattık. Yeni teknolojiye ayak uyduran dokunmatik ve farklı amaçlı saatleri de sizlere sunduk. Teknolojik olarak Sony Smartwatch, Seiko Astron GPS, tasarımda ise Orient Subaru Dizayn gibi modellerden sizlere bahsettik. Şimdi ise tarzından ve özelliklerinden daha çok işlevselliği ön planda olan dalgıç saatlerini sizlere anlatalım dedik.

Dalgıç saatleri zamanı göstermesinin yanında, derinlik ve basınç ölçme özellikleriyle ön plana çıkmakta. 1000M ve hatta özelliğine göre daha fazla derinliklerde su geçirmeyen bu saatler, özel kasaları ve yapımlarıyla fiyat konusunda da oldukça yüksek meblağlara alıcı bulmakta. Fakat profesyonel dalış sektörünün zorunluluğu hale gelen bu saatler değerlerini fazlasıyla hak ediyorlar.

wenger-dalgic-saati-1000m

Dalgıç saatleri dediğimizde ilk aklımıza gelen saat markası Wenger oldu. Ortalama 200 M civarı mesafeye kadar su geçirmeyen bu saatler, fiyat olarak diğerlerine göre daha makul seviyede. Dalış sektörüne ilk giriş yapanların tercihi olan bu saatlerde Kuvars kasa kullanılmış ve kasa çapları 30mm ve 40mm olarak değişmekte. Çelik kordonu ve kasası ile sağlamlıkta ön planda.

seiko-skx173

Seiko markasınında bu sektörde bazı modelleri yer almakta. Bizim bulabildiğimiz modeli ise Seiko SKX173 modeli. 200 M yani 660 feet derinliğe kadar su geçirmeme özelliği bulunan bu saat, 200-250 $ aralığında satışa sunulmakta.

ball-dalgic-saati

Bir diğer marka ise Ball. Profesyonel dalgıçların tercih ettiği sektörel üretim yapan bir marka. Görselde görünen saat ise 600m derinliğe kadar su geçirmeme özelliğine sahip ve fiyatı ise 5000$ civarında. Tamamı çelik kasa olan saatin camı ise özel üretim ve çizilmez.

Bir diğer modelimiz ise Tudor markasından. 500M derinliğe kadar su geçirmeyen saat 4000 CHF (İsviçre Frankı) fiyata sahip, yani biraz pahalı bir ürün yine :) Bu ürünü ise size kısa bir video ile tanıtalım istedik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir